EUROPA // POLSKA

HOTELE W BIESZCZADACH

NAJLEPSZE HOTELE I OKOLICE NA WAKACJE W BIESZCZADACH

Region wokół Bieszczadów w południowo-wschodnim zakątku Polski, to jeden gęsty las i otwarte łąki. Skąpo zaludniony i dziewiczy, to jeden z najatrakcyjniejszych obszarów w kraju. Ponieważ obiekty turystyczne są skromne, drogi nieliczne, a transport publiczny ograniczony, Bieszczady zachowują względną izolację i sprawiają, że jest to miejsce na uboczu. Bieszczady to idealne miejsce dla miłośników przyrody i pieszych wędrówek. Wschodni kraniec pasma, najwyższa i najbardziej widowiskowa część, została ustanowiona jako Bieszczadzki Park Narodowy z siedzibą w Ustrzkich Górnych. Z obszarem 292 km2. to trzeci co do wielkości park narodowy w Polsce po Biebrzy i Kampinosie.

 

Aby płynnie przedstawić Ci wybór najlepszych hoteli w Bieszczadach przygotowaliśmy dla Ciebie skrót:

 

Najlepszy Hotel w Bieszczadach za ok. 200 zł / noc: Gościniec Pięciu Stawów

Najlepszy 4-gwiazdkowy hotel w Bieszczadach: Hotel Arłamów

 

Najlepszy Hotel w Bieszczadach ze SPA: Caryńska Resort & SPA

 

Najlepszy Hotel w Bieszczadach z basenem: Hotel Arłamów

 

Najlepszy Hotel w Bieszczadach dla rodzin z dziećmi: Hotel Salamandra

HOTELE BIESZCZADY: PRZEWODNIK PO OKOLICACH

Sanok

Sanok, położony w malowniczej dolinie na Pogórzu Biszcadzkim, jest największym miastem regionu i logiczną bazą wypadową do rozpoczęcia eksploracji Biszczadów. W swojej bogatej historii podlegała panowaniu ruskiemu, węgierskiemu, austriackiemu, rosyjskiemu, niemieckiemu i polskiemu.

 

Mimo, że zawiera ważną strefę przemysłową (gdzie produkowany jest Autosan, autobus używany w komunikacji międzymiastowej i miejskiej w całej Polsce), jest miastem malowniczym, z atrakcyjnym rynkiem i kilkoma godnymi uwagi zabytkami. Jest to także trampolina dla kilku fascynujących tematycznych szlaków turystycznych, w tym Szlaku Ikon, który prowadzi przez bogactwo okolicznych drewnianych kościołów.

 

Propozycje Zakwaterowania:

 

Zakwaterowania LuksusoweU Wrót Bieszczad (od 1300 zł/noc)

 

Zakwaterowanie Mid-rangeHotel i Restauracja Bona (od 210 zł/noc) ; Dzikie południe (od 317 zł/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweSianki nad Sanem (od 135 zł/noc) ; Apartament Skorpion Centrum (od 159 zł/noc) ; Pod Orzechem (od 160zł)

 

Lesko

Założone w 1470 r. nad brzegiem Sanu Lesko przez wieki było mieszaną polsko-ruthernińską populacją, co było odzwierciedleniem historii regionu. Od XVI wieku wielu Żydów przybyło z Hiszpanii, uciekając przed Inkwizycją. Ich migracja trwała nadal iw XVIII wieku Żydzi stanowili prawie dwie trzecie ludności miasta.

 

II wojna światowa i kolejne lata całkowicie zmieniły obraz etniczny tego miejsca. Miasto zostało odbudowane i bez rozwinięcia żadnego znaczącego przemysłu jest obecnie małym ośrodkiem turystycznym. Choć może nie jest to „brama do Biszczadów”, jak lubi się nazywać, to zdecydowanie jest przyjemnym przystankiem w drodze na południe.

 

Propozycje Zakwaterowania: 

 

Zakwaterowanie Mid-rangeDomki Pod Batem (od 300zł/noc) ; Hotel Szelców (od 270 zł/noc) ; Domek Nad Stawem (od 455 zł/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweApartamenty Bieszczady (od 230 zł/noc) ; Brama Bieszczad (od 197 zł/noc)

 

Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne, niepozorne miasto w południowo-wschodnim zakątku Polski. Ustrzyki warte są uwagi tych, którzy kierują się na południe Bieszczad. Istnieje tu kilka oznaczonych kolorami szlaków turystycznych, które zaczynają się wokół centrum, w tym czerwony szlak pętli, który zaczyna się na dworcu autobusowym i obejmuje niektóre okoliczne szczyty. Trasy trekkingowe oraz kilka polecanych tras rowerowych można znaleźć w biurze informacji turystycznej.

 

Propozycje Zakwaterowania: 

 

Zakwaterowania LuksusoweBieszczadzka Stodoła (od 301 zł/noc) ; Dwór Leszczowate Wellness & Spa (od 392 zł/noc)

 

Zakwaterowanie Mid-rangeApartamenty Inna Bajka (od 236 zł/noc) ; Apartament Dobre Miejsce (od 232 zł/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweDolina Rosy (od 161 zł/noc) ; Leśny Dwór Bieszczady (od 180 zł/noc)

 

Wetlina

Wetlina to kolejne popularne miejsce bazowe do wędrówek po Bieszczadach, szczególne dla tych, którzy planują wprawę w pasma Połonin. Podobnie jak Ustrzyki Górne ciągnie się wzdłuż jednej głównej drogi (w tym przypadku Hwy 897) i jednak nie będziesz narzekać tu na mały wybór miejsc noclegowych czy gastronomicznych – szczególnie w okresie letnim. 

 

W Wetlinie nie będzisz narzekać na nudę, wręcz przeciwnie! W okresie letnim to miejsce jest mocno tusrystyczne i zatłoczone. Skąd wzięła się popularność tego miejsca? Bliskość wielorakich szlaków na pewno mają z tym coś wspólnego! Jeśli jednak nie przeszkadza Ci odrobina hałasu, Wetlina będzie idealnym wyborem. To miejsce idealne dla miłośkówgórskich wędrówek, poszukiwaczy zapierających dech w piersiach widoków oraz ciekawych tras. 

 

Propozycje Zakwaterowania: 

Zakwaterowanie Mid-range: Domki 4 Nad Ranem (od 585 zł/noc) ; Hotel Carpatia Bieszczadzki Gościniec (od 390 zł/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweDom Gościnny Fereczata (od 168 zł/noc) ; Niemczukówka 1 – Smerek (od 189 zł/noc) ; Biesówka (od 128 zł/noc)

 

Cisna

Cisna leży na pograniczu terenów zamieszkiwanych niegdyś przez Bojków od wschodu i Łemków od zachodu. Region był gęsto zaludniony przed II wojną światową, ale dziś liczy mniej niż 500 mieszkańców. Jednak Cisna to wciąż największa wieś w środkowej części Bieszczadów. Chociaż Cisna sama w sobie nie jest szczególnie atrakcyjna, ma przyzwoity wybór zakwaterowania i jest dobrą bazą wypadową do uprawiania turystyki pieszej. Jest to również miejsce przystankowe do wąskotorowej kolejki turystycznej.

 

Cisna, podobnie jak Wetlina, przyciąga spore grono turystów każdego sezonu. To idealna baza wypadowa dla tych, kótrzy podczas pobytu w Bieszczdach planują odkryć trasy takie jak: Łopiennik, Okrąglik, czy Wysokie dział… możliwości jest tu jednak o wiele więcej.

 

 

Propozycje Zakwaterowania:  

Zakwaterowanie Mid-rangeKrzywy Zakątek (od 387 zł/noc) ; Jedlina – naturalny dom z bali jodłowych (od 603 zł/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweOberża Biesisko (od 164 zł/noc) ; Dom Gościnny BIERWIONO (od 140 zł/noc)

 

Bieszczady Hotele: Mapa

Booking.com

Bieszczady Hotele – Wstęp do przewodnika

Teraz, gdy masz już pogląd na najlepsze (naszym zdaniem) okolice na odpoczynek w Bieszczadach, przejdźmy do szczegółowych zaleceń dotyczących hoteli.

 

 

Osobiście wybrałam poniżej 9 hoteli odpowiadające na potrzeby każdego rodzaju podróżnika oraz budżetu. Od hoteli B&B za ok 200 zł za noc, po nieco bardziej wyrafinowane obiekty z udogodnieniami takimi jak Spa czy basen. 

 

 

Wyboru hoteli w tym artykule opierają się na moich osobistych doświadczeniach, a także na wielu godzinach badań porównawczych. Poniżej znajduje się tabela podsumowująca, a każdy hotel z tabeli zrecenzowany jest szczegółowo w dalszej części artykułu.

Hotel 

Miejscowość

Cena od

Ustrzyki Dolne

234 zł/noc

Lesko

270 zł/noc

Hoczew

290 zł/noc

Arłamów

364 zł/noc

Ustrzyki Dolne

392 zł/noc

Polańczyk

446 zł/noc

Lutowiska

453 zł/noc

HOTELE UŁOŻONE SĄ W KOLEJNOŚCI OD NAJTAŃSZEGO DO NAJDROŻSZEGO

1. Gościniec Pięciu Stawów - Ustrzyki Dolne

B&B

Gościniec Pięciu Stawów

Błogi wypoczynek w domowej amosferze

Gościniec Pięciu Stawów oferuje gościom wyjątkowe doznania z dziką naturą, zdrowym i orzeźwiającym klimatem, bogatymi lasami oraz ciszą i spokojem, a wszystko to w połączeniu z urzekającymi widokami. 

 

 

Na dużym osiedlu na obrzeżach Ustrzyk Dolnych, hotel oferuje oszałamiające 4 sauny do wyboru: unikalną rosyjską wannę opalaną drewnem z bali, saunę na podczerwień oraz saunę fińską.

 

 

Hotel oferuje 14 komfortowych pokoi i apartamentów oraz 4 domki z bali. Wszystkie pokoje i apartamenty wyposażone są w takie udogodnienia jak telewizja satelitarna, lodówka, czajnik elektryczny, wewnętrzny telefon, Wi-Fi, łazienka (kabina prysznicowa) oraz ręczniki. 

 

 

Tymczasem domy z bali wyposażone są w aneks kuchenny, kominek, TV, Wi-Fi, wygodne meble, łazienkę (kabina prysznicowa), ręczniki oraz czajnik elektryczny. Pokoje i apartamenty są podzielone na dwuosobowe, trzyosobowe, apartamenty rodzinne, apartamenty superior 2-osobowe, 3-osobowy apartament superior, 4-osobowy apartament superior oraz 4-osobowy apartament superior na poddaszu.

 

 

Ocena: 9.2 (Znakomity)       Pokoje: 14

$$

OD 234 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

4 SAUNY HOTELOWE

my icon

KLIMATYCZNY WYSTRÓJ

my icon

ŚWIETNA LOKALIZACJA

my icon

2. Hotel Szelców - Lesko

3 GWIAZDKI

Hotel Szelców

Luksus starego świata w górach

Przytulny, ale elegancki hotel położony przy głównej bieszczadzkiej obwodnicy w malowniczym Lesku, Hotel Szelców znajduje się u progu „Bramy Bieszczad”. 

 

Wyrusz na wyższe szczyty gór, ponieważ hotel oferuje malownicze piękno, które odświeży zmysły. Pobliska kawiarnia Słodki Domek oferuje desery, domowe lody i koktajle. W ciepłe dni hotel posiada również ogródek letni.

 

Hotel dysponuje 14 pokojami o wysokim standardzie wyposażenia, z opcją pokoi jedno- i dwuosobowych oraz możliwością dostawki potrzebnych łóżek. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę, telewizję satelitarną, telefon, lodówkę oraz WiFi. 

 

Hotel oferuje również szereg rozrywek, takich jak jazda konna, wędkarstwo, trasy rowerowe, garncarstwo, malarstwo i rzeźba, Bieszczady z lotu ptaka, paralotniarstwo, szybownictwo, paintball, narciarstwo, quady i jazda terenowa do wyboru.

 

Ocena: 8.9 (Fantastyczny)       Pokoje: 14

$$

OD 270 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

DOSKNAŁA OBSŁUGA

my icon

POKOJE RODZINNE

my icon

ŚWIETNA LOKALIZACJA

my icon

3. Hotel Salamandra - Hoczew

3 GWIAZDKI

Hotel Salamandra

Brama do Bieszczad…

Trzygwiazdkowy całoroczny obiekt hotelowy w południowo-wschodniej Polsce, Hotel Salamandra, znajduje się w lasach świerkowych Bramy Bieszczadzkiej. W hotelu panuje błogi spokój, a malownicza dolina rzeki San w Hoczwi stanowi doskonałe tło dla rodzinnych wakacji, spotkań firmowych, konferencji, wesel, bankietów, imprez okolicznościowych oraz pobytów grup zorganizowanych.

 

 Lokalizacja hotelu pozwala gościom na trekking w wyższe partie Bieszczad, a także zwiedzanie Jeziora Solińskiego.

 

Do wyboru są pokoje jedno- i dwuosobowe oraz apartamenty, każdy z częścią wypoczynkową, telewizorem, łazienką z show, kosmetykami i Wi-Fi. 

 

Dla rodzin z dziećmi hotel oferuje  pokój zabaw. Wiele zabawek sensorycznych i edukacyjnych, basen z kolorowymi piłkami, namioty, strefa gier i kącik do kolorowania z pewnością zapewnią dzieciom rozrywkę i zabawę. 

 

Restauracja hotelowa jest przytulna, serwuje dania à la carte, które urzekają kubki smakowe tradycyjnymi smakami i regionalnymi produktami. W hotelu znajduje się również sala kominkowa wyposażona w barek, która ogrzeje gości i ożywi.

 

Ocena: 8.9 (Fantastyczny)     

$$

OD 290 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

ZACISZNA LOKALIZACJA

my icon

POKOJE RODZINNE

my icon

RESTAURACJA HOTELOWA

my icon

4. Hotel Arłamów - Arłamów

4 GWIAZDKI

Odkryj niezwkłe piękno…

Pięknie położony w górach, 4-gwiazdkowy Hotel Arłamów to enklawa relaksu, której celem jest stworzenie przestrzeni, w której rodziny z dziećmi mają zapewniony komfortowy pobyt i niezapomniane wspomnienia. 

 

Hotel oferuje mnóstwo zabawnych i ekscytujących zajęć, które zapewnią radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym, niezależnie od pogody. Kids Club to świetne miejsce, w którym dzieci mogą cieszyć się ciekawymi grami, grami edukacyjnymi i multimedialnymi pod profesjonalną opieką. 

 

W hotelu odbywają się również letnie i zimowe zajęcia z animatorami, warsztaty kulinarne, sportowe czy taneczne. 80 kilometrów specjalnie przygotowanych tras rowerowych to świetny sposób na zwiedzanie okolicy na dwóch kółkach. Hotel posiada również własną 19-metrową ściankę wspinaczkową. Cztery korty do squasha zadowolą amatorów sportowych wrażeń, a trasy biegowe i 9-dołkowe pole golfowe zapewnią rozrywkę na świeżym powietrzu. Stado ok. 50 jeleni, danieli i muflonów żyjących w warunkach naturalnych na terenie posesji.

 

 

Ocena: 8.9 (Fantastyczny)     

$$$

OD 364 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

2 BASENY HOTELOWE

my icon

POKOJE RODZINNE

my icon

REWELACYJNE SPA

my icon

4. Hotel Perła Bieszczadów Geovita - Czarna

3 GWIAZDKI

Hotel Perła Bieszczadów Geovita

Zanurz się w zaciszu natury

Hotel Perła Bieszczadów Geovita to 3-gwiazdkowy hotel ze SPA, położony w przepięknej miejscowości Czarna, na zachodnich stokach Bieszczadów, w pobliżu doliny Sanu. 

 

Z 39 pokojami i 6 apartamentami, wszystkie  wyposażone są w łazienki z suszarkami do włosów, TV, telefon i lodówkę. Dom Wczasowy połączony jest z Hotelem łącznikiem wewnętrznym i posiada 18 pokoi, każdy z łazienką z suszarką do włosów, TV, telefonem i lodówką. 

 

Dostępne przez cały rok 3-, 5- i 6-osobowe domki drewniane posiadają kominki oraz 4-osobowe pokoje leśne, a każdy pokój posiada łazienkę, aneks kuchenny, TV, telefon i lodówkę.

 

Elegancka restauracja Miód Malina serwuje tradycyjne dania kuchni polskiej. Przez cały rok zabudowane i ogrzewane chaty grillowe na terenie obiektu oferują klimatyczne biesiady przy ognisku. 

 

Wellness i spa Czarna Perła to wyjątkowe miejsce, które łączy siły natury z nowoczesną technologią oferującą zabiegi odnowy biologicznej.

 

 

Ocena: 8.9 (Fantastyczny)     Pokoje: 39

$$$

OD 372 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

SPA HOTELOWE 

my icon

TRADYCYJNA RESTAURACJA

my icon

BASEN HOTELOWY

my icon

5. Hotel Carpatia Bieszczadzki Gościniec - Wetlina

4 GWIAZDKI

Hotel Carpatia Bieszczadzki Gościniec

Poczuj dzikość Bieszczad…

Czterogwiazdkowy hotel położony w spokojnej miejscowości Smerek, Hotel Carpatia Bieszczadzki Gościniec to niezwykły obiekt, oferujący komfortowe noclegi w najdzikszych zakątkach polskich gór.

 

Przyjmujący podróżujących w pojedynkę, rodziny z dziećmi, gości biznesowych i grupy, hotel zapewnia niezapomniane wrażenia w Bieszczadach. Goście mają dostęp do Strefy Relaksu i Strefy Rekreacji znajdującej się tuż obok Hotelu, gdzie można wypożyczyć sprzęt sportowy i rekreacyjny taki jak piłki, kijki do nordic walking, zestawy do badmintona, latem leżaki, a zimą sanki.

 

Pokoje są dostępne w opcjach jednoosobowych, dwuosobowych, dwuosobowych typu superior, typu studio i typu twin superior. Każdy pokój w hotelu oferuje wyjątkowe wnętrza z dekoracjami ściennymi inspirowanymi lasem, górami i naturą. W niektórych pokojach znajduje się również sofa i miejsce do pracy. 

 

W restauracji serwowane są przepyszne dania kuchni polskiej i regionalnej. Wyposażenie restauracji  inspiruje malowidłami ściennymi, drewnianymi belkami i tradycyjnymi stołami z twardego drewna z inkrustowanymi krzesłami.

 

Ocena: 8.9 (Fantastyczny)     

$$$

OD 390 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

DOSKONAŁA OBSŁUGA

my icon

UROCZE WNĘTRZA

my icon

SPA HOTELOWE

my icon

6. Dwór Leszczowate Wellness & Spa - Ustrzyki Dolne

RESORT

Dwór Leszczowate Wellness & Spa

W zgodzie z naturą…

Dwór Leszczowate Wellness & Spa to kameralny ośrodek z malowniczymi widokami, położony pośród bujnego krajobrazu Bieszczad. Przytulny pensjonat w pobliżu urokliwych Ustrzyk Dolnych, stwarza komfortową atmosferę do wypoczynku i przeżycia niesamowitej strefy rekreacji. Hotel jest idealnym miejscem zarówno na rodzinne wyjazdy oraz wyjazdy dla par.

 

 

Ten 22-pokojowy obiekt oferuje elegancko urządzone apartamenty, pokoje dwuosobowe oraz dwuosobowe z możliwością dostawki, wszystkie z szeregiem udogodnień dostępnych na życzenie. Wyposażone w odrobinę klasycznego uroku i nowoczesnego designu, te przestronne opcje zakwaterowania zapewniają również hipnotyzujące widoki na góry ze wszystkich stron.

 

Restauracja serwuje pyszne dania oparte na lokalnych przepisach i składnikach. Natomiast kompleks spa oferuje kryty basen i suchą saunę, gabinet masażu i kosmetyczny, spa pedicure i manicure, a także siłownię.

 

 

Ocena: 8.9 (Fantastyczny)     Pokoje: 22

$$$

OD 392 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

KRYTY BASEN W HOTELU

my icon

WSPANIAŁE WIDOKI

my icon

RESTAURACJA HOTELOWA

my icon

8. Hotel Karino Spa - Polańczyk

3 GWIAZDKI

Hotel Karino Spa

Wyjątkowy nocleg na rodzinne wakacje.

Trzygwiazdkowy hotel Karino Spa, położony zaledwie 4 km od Jeziora Solińskiego, jest elegancki, wygodny i przyjazny. Misterne freski zdobiące wnętrza hotelu tworzące niepowtarzalny klimat sprawią, że pobyt w Hotelu Karino Spa będzie pełen błogiego relaksu i ciekawej przygody. 

 

Restauracja oferuje podniebienie wykwintnych dań, pozwalając gościom skosztować tradycyjnej kuchni polskiej, od mięs, owoców morza, warzyw sous vide i pierogów przygotowywanych tradycyjnymi metodami.

 

Hotel oferuje pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, dwuosobowe, trzyosobowe oraz pokoje typu studio, które są idealne dla rodzin lub par. Pokoje wyposażone są w standardowe udogodnienia, takie jak miejsce do pracy, część wypoczynkowa, Wi-Fi, łazienka z prysznicem i telewizor. 

 

Hotelowe spa to magiczne miejsce, w którym goście mogą doświadczyć luksusu, relaksu i wypoczynku. Zabiegi w spa obejmują masaże na ciało oraz twarz, w tym maseczki i zabiegi upiększające, a także pielęgnację dłoni i stóp. Zaplecze spa obejmuje również basen i saunę.

 

 

Ocena: 8.1 (Bardzo Dobry)     

$$$

OD 453 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

PRZYJAZNY DLA RODZIN

my icon

SPA HOTELOWE

my icon

SMACZNE ŚNIADANIA

my icon

9. Caryńska Resort & SPA - Lutowiska

3 GWIAZDKI

Caryńska Resort & SPA

Luksusowe sanktuarium piękna i energii.

Caryńska Resort & SPA położony jest u podnóża Połoniny Caryńskiej tuż za Bieszczadzkim Parkiem, nad potokiem Dwernik. Goście znajdą tu połączenie polskiej tradycji i górskiego piękna z nowoczesnością, wysokim standardem usług i komfortowym wypoczynkiem. 

 

Centrum spa i wellness inspirowane naturą, pięknem i energią otaczających gór oferuje gościom niepowtarzalne doznania oryginalnych rytuałów i naturalnych aromatów, które pogłębią poziom relaksu i odprężenia. Nowoczesne technologie, osiągnięcia marki i innowacyjne rozwiązania w połączeniu z filozofią wellness dają gościom azyl pełnego błogości i relaksu.

 

Opcje pokoi obejmują apartamenty, pokoje deluxe, pokoje deluxe premium, studia 2-osobowe, studia dwuosobowe, pokoje standardowe oraz małe pokoje standardowe. Dzięki szykownym wnętrzom oraz skandynawskim kolorom i akcentom drewna i kamienia, te wygodne i przestronne pokoje mogą sprawić, że nie będziesz chciał zostać tu na dłużej, podziwiając jednocześnie wspaniałe widoki na góry. 

 

Polska restauracja hotelowa oferuje tradycyjne śniadania w formie bufetu oraz kolacje.

 

Ocena: 8.7 (Fantastyczny)     

$$$

OD 453 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

RYTUALNE SPA

my icon

TRADYCYJNA RESTAURACJA

my icon

KRYTY BASEN HOTELOWY

my icon

PODOBNE ARTYKUŁY