EUROPA // GRECJA

KRETA HOTELE

KOMPLETNY PRZEWODNIK PO HOTELACH NA KRECIE

Zastanawiasz się, gdzie się zatrzymać na Krecie? W tym artykule przyjrzymy się najlepszym okolicom oraz hotelom na wakacje na Krecie, aby w pełni doświadczyć wszystkiego, co ta niesamowita wyspa ma do zaoferowania.

Samo słowo Kreta przywołuje magiczne obrazy skąpanych w słońcu plaż obmywających legendarne brzegi, o których czas zapomniał. Ta największa wyspa w Grecji jest również piątą co do wielkości na całym Morzu Śródziemnym.

Na tej długiej i dość wąskiej wyspie możesz znaleźć zapierające dech w piersiach plaże, pooglądać pozostałości starożytnych cywilizacji, które niegdyś kierowały światem, podziwiać niesamowite górskie widoki, głębokie wąwozy i zielone doliny oraz zapoznać się z legendarnym jedzeniem na wyspie i lokalną kulturą gościnności.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Kreta zajmuje swój własny mały wszechświat pełen skarbów i piękna, których odkrycie wymagałoby potencjalnie całego życia.

Aby płynnie przedstawić Ci wybór najlepszych hoteli na Krecie przygotowaliśmy dla Ciebie skrót:

 

Najlepszy Hotel na Krecie za ok. 200 zł / noc: Candia Suites & Rooms

 

Najlepszy Hotel na Krecie ok. 300 zł / noc: Alcanea Boutique Hotel

Najlepszy 4-gwiazdkowy hotel na Krecie: Candia Park Village

 

Najlepszy Hotel na Krecie ze SPA: Blue Palace Elounda

 

Najlepszy Luksusowy Hotel na Krecie: Blue Palace Elounda

 

Najlepszy Hotel na Krecie z basenem: Stella Island Luxury Resort & Spa

 

Najlepszy Hotel na Krecie dla rodzin z dziećmi: Cretan Malia Park

KRETA: PRZEWODNIK PO OKOLICACH

Kreta naprawdę rozpieszcza jeśli chodzi o znalezienie miejsca na pobyt na wakacje. Znajdziesz tu ponad tuzin doskonałych wyborów, z którego każdy oferuje inny aspekt tej magicznej greckiej wyspy. W dalszej części tego artykułu przyjrzymy się najlepszym miejscom na pobyt na Krecie w zależności od tego, czego dokładnie szukasz na swoje wakacje.

Chania – Idealna dla odwiedzająch Kretę po raz pierwszy

Chania to zarówno starożytne miasto, jak i jedna z czterech prowincji Krety. Oferuje doskonały wybór hoteli na każdą kieszeń. Znajdująca się w zachodniej części wyspy Chania jest silnie zdefiniowana przez w ładne plaże, niesamowite Białe Góry i ich legendarny Park Narodowy, który dominuje nad dużą częścią obszaru. 

 

Idealnym sposobem na rozpoczęcie wizyty w Chanii jest wędrówka bez celu po labiryncie Starego Miasta. Tutaj natkniesz się na rezydencje z epoki weneckiej, wspaniałe kościoły i klasyczne fontanny, które od czasu do czasu ustępują miejsca pięknie zachowanym zabytkom historycznym.

 

Chania to kawałek nieba dla tych, którzy kochają dobre wino i jedzenie. Jedne z najlepszych i najbardziej wyjątkowych dań kuchni kreteńskiej idealnie komponują się z wybornym winem kreteńskim. Możesz odwiedzić liczne winnice w okolicy, w których dowiesz się o odmianach kreteńskich roczników i jednocześnie doświadczysz legendarnego kreteńskiego jedzenia i gościnności.

 

Propozycje Zakwaterowania: 

 

Zakwaterowania LuksusoweDomus Renier Boutique Hotel (od 694 pln/noc) ; Serenissima Boutique Hotel (od 513pln/noc)

 

Zakwaterowanie Mid-rangeKydon The Heart City Hotel (od 403pln/noc) ; Hyperion City Hotel & Spa (od 427 pln/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweNefeli Hotel (od 340pln/noc) ; Creta Elena (od 298pln/noc) ; Danaos Hotel (od 275pln/noc)

 

Rethymnon – Idealna okolica na niedrogie zakwaterowanie i wakacje na plaży

Drugi z czterech regionów Krety, Rethymnon jest również jednym z najbardziej magicznych miast epoki średniowiecza. Ta najmniejsza z prefektur znajduje się między Górą Psiloritis a Górami Białymi.

 

Region można podsumować fantastycznymi plażami, niezrównaną górską scenerią, melodią skupioną na lirze kreteńskiej, jaskiniami legend, zabytkami i klasztorami, luksusowymi kurortami wakacyjnymi i tradycyjnymi wioskami w górach.

 

Niektórzy powiedzieliby, że ta kultowa i odległa prefektura jest prawdziwą esencją Krety. Biegnie pełną gamą, od zapierających dech w piersiach dolin, przez surowe góry i skaliste brzegi, po piaszczyste plaże. Małe rzeki przebijają się przez góry do morza. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody.

 

Samo miasto jest fantastyczną bazą wypadową i jednym z najlepszych miejsc na pobyt na Krecie. Miasto Rethymnon okazuje się być prawdopodobnie najlepiej zachowanym greckim średniowiecznym miastem. Wypełnia go urok fortyfikacji weneckich, ustępując kościołom katolickim i prawosławnym, fantastycznym weneckim rezydencjom, meczetom, łukom i brukowanym uliczkom, które razem tworzą wyjątkową i wspaniałą atmosferę.

 

Propozycje Zakwaterowania: 

 

Zakwaterowania LuksusoweAtlantis Beach Hotel (od 360 pln/noc) ; Minos Ambassador Suites & Spa – Adults only (od 576 pln/noc)

 

Zakwaterowanie Mid-rangeMacaris Suites & Spa (od 657 pln/noc) ; North Coast Seaside Suites (od 476 pln/noc) ; Palazzino Di Corina (od 273 pln/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweElina Hotel Apartments (od 201 zł/noc) ; Archipelagos Hotel (od 315 zł/noc) ; Batis Beach Hotel (od 249 zł/noc)

 

Heraklion – najlepsza okolica na zwiedzanie

Heraklion okazuje się zarówno największą i najgęściej zaludnioną prefekturą na Krecie, jak i stolicą wyspy. Leży w ramionach dwóch wysokich pasm górskich: Góry Psiloritis na zachodzie i Dikti na wschodzie.

 

Heraklion jest najbardziej znany z niesamowitych skarbów archeologicznych, imponujących muzeów, ładnych wiosek, ważnych osad na wybrzeżu i ogromnej doliny zamieszkanej przez winnice i gaje oliwne.

 

Posiada również najlepiej zorganizowaną i najsilniejszą aparaturę turystyczną na wyspie. To jedyne w swoim rodzaju połączenie naturalnego uroku z miejską wygodą pomaga Heraklionowi być atrakcyjnym miejscem przez cały rok, co czyni go jednym z najlepszych miejsc na pobyt na Krecie.

 

Wśród głównych miejskich miast Grecji Heraklion oferuje niesamowite widoki, których nie można przegapić podczas właściwej wycieczki po Krecie. Mury dominujące nad starym miastem są warte twojego czasu. Arabowie pierwotnie je zbudowali, chociaż to Wenecjanie wzmocnili je i ukończyli w 1400 roku.

 

Propozycje Zakwaterowania: 

 

Zakwaterowania LuksusoweAquila Atlantis (od 488 zł/noc) ; Galaxy Iraklio Hotel (od 414 zł/noc) ; Legacy Gastro Suites (od 668 zł/noc)

 

Zakwaterowanie Mid-rangeKipos Boutique Suites (od 141 zł/noc) ; City Lion by Semavi (od 279 zł/noc) ; Olive Green Hotel (od 345 zł/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweSofia Hotel (od 209 zł/noc) ; Athinaiko Hotel (od 180 zł/noc) ; Atrion Hotel (od 302 zł/noc)

 

Agios Nikolaos

Agios Nikolaos to jeden z czterech głównych ośrodków prefektury Lasithi. Okolica oferuje odwiedzającym mityczny las palm Vai, wiatraki na płaskowyżu Lassithi (największe na Krecie), malowniczą zatokę Mirabello, plaże z krystalicznie czystą wodą, urocze miasta i luksusowe hotele.

 

Sam Agios Nikolaos jest trafnie opisany jako wyjątkowy od każdego innego miasta lub miasteczka na Krecie. W jakiś sposób miasto łączy w sobie atmosferę spokojną, artystyczną, tętniącą życiem i senną, gdy znajduje się na trzech wzgórzach. Dzisiejsze miasto zostało zbudowane na starożytnych ruinach domów dawnych mieszkańców. 

 

Samo miasto jest średniej wielkości, ale oferuje prawdziwą atmosferę mniejszego miasta, choć ma wiele do zaoferowania. Z kilkoma nabrzeżami można wkrótce przejść pieszo. Ag Nik wychodzi na morze na trzech frontach na plaży Kitroplatia, jeziorze i porcie oraz marinie.

 

Jezioro to spora część wody, która ma wąski wlot do morza. Restauracje i kawiarnie przeoczają to, co sprawia, że jest to ważne miejsce spotkań turystów i lokalnych mieszkańców. Kawiarnie dzielą przestrzeń z klasycznymi greckimi tawernami, nad którymi górują eleganckie restauracje. Promy kursują przez wąski przesmyk, zabierając ludzi z otwartego portu do jeziora.

 

Propozycje Zakwaterowania: 

 

Zakwaterowania LuksusoweMinos Beach Art Hotel (od 1200 zł/noc); NIKO Seaside Resort (od 769 zł/noc) ; Minos Palace Hotel & Suites (od 952 zł/noc)

 

Zakwaterowanie Mid-rangeAriadne Beach (od 369 zł/noc) ; Miramare Resort & Spa (od 275 zł/noc) ; Candia Park Village (od 431 zł/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweHotel Port 7 (od 314 zł/noc) ; Hotel Eliza (od 358 zł/noc) ; Kitro Beach Hotel (od 202 zł/noc)

 

Sitia – Windsurfingowe wakacje i ładne plaże

Aby poznać mniej turystyczne miejsca na wyspie, Sitia to miejsce, w którym powinienieś się zatrzymać odwiedzając Kretę. Dziś szczyci się długą i piaszczystą plażą, która oferuje słońce, morze, piasek i doskonałe pływanie.

 

Chociaż może być mniej turystycznie, Sitia jest nadal bardzo popularnym miastem. Oferuje najbardziej przyjaznych i najweselszych Kreteńczyków w okolicy. Ci ludzie są dumni ze swojego miasta i utrzymują jego idealną czystość. 

 

W mieście i okolicy znajdują się słynne klasztory, plaże wysadzane lasem palmowym, stanowiska archeologiczne, wspaniałe spacery po górach i błyszczące zatoki. W pobliskich wioskach znajdują się starożytne stanowiska archeologiczne i budynki.

 

Niektóre plaże, takie jak plaża Kouremenos, oferują doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu.

 

W zatoce w Sitia jest zaledwie kilka hoteli. Są to raczej mniejsze, lepszej jakości odmiany obiekty. Istnieje również około dwóch tuzinów mieszkań wakacyjnych do wynajęcia wzdłuż wybrzeża. Są to obiekty z własnym wyżywieniem, wraz z kuchniami.

 

 

Propozycje Zakwaterowania: 

 

Zakwaterowania LuksusoweSitia Beach (od 377 zł/noc)

 

Zakwaterowanie Mid-rangePorto Kaza (od 288 zł/noc) ; Simon Studios and Apartments (od 330 zł/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweNereids Apartments (od 328 zł/noc) ; Sitia Bay (354 zł/noc) ; Hotel Sea Breeze (od 192 zł/noc)

 

Malia – najlepsze okolica na Krecia dla poszukiwaczy życia nocnego

W drodze z Heraklionu do Agios Nikolaos leży Malia. Droga tam rozdziela miasto na Starą Malię leżącą u podnóża góry Selena i nowsze miasto bliżej brzegu. Malia to kolejne miasto zupełnie niepodobne do innych na wyspie. 

 

Turystyka tutaj podzieliła osobowość miasta między starą Malię wraz z wąskimi uliczkami, domami wyłożonymi kwiatami i tawernami oferującymi muzykę na żywo. Drugim elementem miasta jest teraz nadmorski kurort z klubami nocnymi, barami i szalonym życiem nocnym, w którym młodsi turyści tańczą od 23:00 do wczesnych godzin nocnych.

 

Ludzie szukający cichszych nocy schronią się w swoich hotelach lub wynajmowanych kawalerkach i apartamentach o zachodzie słońca. Można je znaleźć w obu częściach miasta, na ulicach starego miasta i nadmorskiej Malii. Restauracje i tawerny wszelkiego rodzaju i punktów cenowych ciągną się wzdłuż ulic po obu stronach miasta.

 

 

Propozycje Zakwaterowania: 

 

Zakwaterowania LuksusoweIkaros Beach, Luxury Resort & Spa (od 760 zł/noc) ; Cretan Malia Park (od 869 zł/noc)

 

Zakwaterowanie Mid-rangeAkrogiali Beach Hotel Apartments (od 265 zł/noc) ; Pyrgos Beach Hotel Apartments (od 211 zł/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweSunshine Boutique Hotel (od 186 zł/noc) ; Golden Bay Hotel Apartments (od 216 zł/noc)

 

Hersonissos – najlepsze miejsce na wakacje dla rodzin

Około 20km na wschód od Heraklionu leży Hersonissos. Turystyka zmieniła tę niegdyś uśpioną część prefektury w największy ośrodek turystyczny na całej wyspie. Jako takie jest to jedno z najlepszych miejsc na pobyt na Krecie.

 

Kurort Hersonissos oznacza masową turystykę i świetną zabawę, ruchliwe i piękne plaże oraz nowoczesne miasto z dziesiątkami sklepów i sklepów sprzedających wszystko, od biżuterii i odzieży po artykuły pierwszej potrzeby. Restauracje zapewniają wszelkiego rodzaju jedzenie, a bary, kawiarnie i kluby nocne obiecują coś, co zaspokoi wszystkie zainteresowania odwiedzających je gości.

 

Miasto posiada hotele zarówno duże, jak i małe. Słynie z turystyki konferencyjnej w większych luksusowych hotelach. Może pochwalić się jednym polem golfowym na wyspie, a także pakietami wakacyjnymi all inclusive dla turystów, którzy nie planują opuszczać swoich hoteli nawet po to, by podziwiać wspaniałe widoki wyspy. Jest to godne ubolewania, ponieważ to miasto jest idealnie położone, aby wygodnie podróżować do reszty wyspy autobusem lub wypożyczonym samochodem.

 

Hersonissos jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Pomiędzy dwoma parkami wodnymi, ogromnym CretAquarium i Hersonissos Aquarium, dzieci znajdą coś dla siebie. Jest wesoły pociąg, a nawet tutejsze restauracje oferują place zabaw dla dzieci. Jest to z pewnością jeden z najlepszych miejsc na pobyt na Krecie dla rodzin z dziećmi.

 

Propozycje Zakwaterowania: 

 

Zakwaterowania LuksusoweCreta Maris Beach Resort (od 1000zł/noc) ; Elysium Boutique Hotel & Spa (od 611zł/noc)

 

Zakwaterowanie Mid-rangeThe Nest Resort (od 390 zł/noc) ; Palmera Beach Hotel & Spa (od 312 zł/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweMagia Village Resort (od 193 zł/noc) ; Anesis Blue Boutique Hotel (od 192 zł/noc) ; Sea Breeze (od 204 zł/noc)

 

Elounda – krystaliczne wody, zacienione plaże i stanowiska archeologiczne

Elounda to urocza nadmorska wioska rybacka położona nad piękną zatoką Mirabello. Osoby szukające wakacji nad morzem, które nie są zbyt odizolowane lub zbytnio przepełnione turystami, uznają to piękne wybrzeże z krystalicznie czystymi wodami, zacienionymi plażami i stanowiskami archeologicznymi za idealne miejsce na pobyt na Krecie.

 

Możesz pływać i chodzić po półwyspie Kolokitha, cieszyć się maleńkimi niezatłoczonymi plażami, odwiedzić wyspę Spinalonga i spacerować po uroczych pobliskich wioskach, które są w głębi lądu i nadal zapewniają realistyczny widok na oś czasu, która już minęła, a mianowicie Plaka, Skisma, Mavrikiano i Epano Elounda.

 

To miasto nie jest dla Ciebie, jeśli szukasz niekończącego się życia nocnego lub krańca odosobnionej plaży na południu Krety. Port zwany Zatoką Korfos zapewnia piękną i naturalną lagunę wzdłuż błękitnych wód Zatoki Mirabello. Nie jest to miasto wielkich hoteli pakietowych, ale dla osób zadowolonych z wynajmu mieszkań i mniejszych hoteli, Elounda to znakomity wybór.

 

 

Propozycje Zakwaterowania: 

 

Zakwaterowania LuksusoweRoyal Marmin Bay Boutique & Art Hotel (od 636 zł/noc) ; Cayo Exclusive Resort & Spa (od 1100 zł/noc)

 

Zakwaterowanie Mid-rangeElounda Heights (Adults Only) (od 466 zł/noc) ; Elounda Akti Olous (Adults Only) (od 312 zł/noc)

 

Zakwaterowanie BudżetoweElounda Krini Hotel (od 140zł/noc) ; Olive Grove Apartments (od 299 zł/noc)

 

Kreta Hotele – Wstęp do przewodnika

Teraz, gdy masz już pogląd na najlepsze okolice Krety, przejdźmy do szczegółowych zaleceń dotyczących hoteli.

 

Osobiście wybrałam poniżej 2 luksusowe kurorty, 3 hotele średniej i wysokiej klasy i 3 hotele budżetowe.

 

Moje wybory opierają się na moich osobistych doświadczeniach związanych z pobytem w hotelach, a także na wielu godzinach badań porównawczych. Poniżej znajduje się tabela podsumowująca, ale poniżej znajdują się również szczegółowe opisy każdej rekomendacji zakwaterowania.

Tanie Hotele na Krecie

Hotel 

Miejscowość

Cena od

Heraklion

171 zł/noc

Palekastron

274 zł/noc

Chania

374 zł/noc

Hotele Średniej i Wysokiej Klasy na Krecie

Chania

509 zł/noc

Agios Nikolaos

697 zł/noc

Malia

859 zł/noc

Luksusowe Hotele na Krecie

Hersonissos

1000 zł/noc

Elounda

1400 zł/noc

HOTELE UŁOŻONE SĄ W KOLEJNOŚCI OD NAJTAŃSZEGO DO NAJDROŻSZEGO

1. Candia Suites & Rooms - Heraklion

APARTAMENT

Candia Suites & Rooms

Nowoczesny apartament w przyzwoitej cenie.

Anonimowa fasada hotelu przypomina blok mieszkalny, ale jest ukryta w bocznej uliczce, dzięki czemu ruch uliczny jest bardzo cichy. Elektroniczne drzwi prowadzą z ulicy do ciasnego holu, w którym błyszczące kafelki na podłodze, wysokie sufity, czyste ceglane ściany i duże metalowe legary nadają minimalistyczny industrialny klimat. 

 

W apartamencie jest spory taras na dachu (otwarty latem), gdzie goście mogą wypoczywać na sofach i oglądać telewizję lub opalać się. Wszystkie obszary hotelu mają dobre Wi-Fi.

 

Do dyspozycji jest pięć pokoi: cztery apartamenty (czteroosobowe) i jeden pokój dwuosobowy. Apartamenty mają mały salon i sypialnię oraz mały balkon z widokiem na miasto lub ogród. Schody prowadzą do przestronnych łazienek z kabinami prysznicowymi. Wystrój jest nowoczesny i minimalistyczny: spodziewaj się parkietu, jasnego beżu lub przydymionych ścian z flokowaną tapetą nad łóżkami.

 

Dla prywatności wybierz apartament A2, który ma mały ogródek otoczony wysokimi murami, lub jeden mniejszy pokój dwuosobowy, który ma własne wejście od ulicy.

 

Śniadanie serwowane na tarasie na dachu (zimą zadaszonym, ale latem na świeżym powietrzu) jest proste i obejmuje opiekane kanapki z szynką i serem; jogurt z miodem; świeży sok pomarańczowy, kawa filtrowana i kosze tostów z białego chleba. Ponieważ hotel znajduje się bardzo blisko centrum, w pobliżu znajduje się wiele znakomitych restauracji i barów.

 

Ocena: 8.6 (Fantastyczny)       Pokoje:  5

$

OD 171 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

TARAS NA DACHU

my icon

ŁADNY WYSTRÓJ

my icon

ŚWIETNA LOKALIZACJA

my icon

2. Hotel Marina Village - Palekastron

2 GWIAZDKI 

Hotel Marina Village

Rodzinny hotel w sercu północno-wschodniej Krety

Idyllicznie położony wśród gajów cytrusowych i oliwnych na północ od wioski Agathiás, między Palékastro (wystarczająco duży, aby mieć wszystkie niezbędne usługi) a plażami Koureménos lub Hióna. Koureménos, kilkaset metrów dalej, jest jednym z najlepszych miejsc na Krecie do uprawiania windsurfingu.

 

To stereotypowy, ale mimo to przyjemny grecki hotel wypoczynkowy z lat 80., z pokojami rozmieszczonymi w trzech małych skrzydłach. Usłyszysz tu legiony świerszczy i zobaczysz olśniewająca Droga Mleczna nocą. 

 

Rodzina Relakis (ojciec i dwóch synów) to mili gospodarze, którzy mogą pomóc wielu sprawach, takich jak wypożyczenie samochodu. Pomieszczenia ogólnodostępne obejmują mały basen i kort tenisowy (rakiety/piłki są dostępne bezpłatnie, coaching po uzgodnieniu).

 

Pokoje są w większości dwuosobowe, średniej wielkości w środku, ale z ogromnymi tarasami i rozsądnymi szafami. Umeblowanie jest nijakie, ale obejmuje telewizor i lodówkę. Łazienki zostały niedawno zmodernizowane, ale zachowały przerażający prysznic z zasłoną. Istnieje również kamienny domek na plaży Hióna, która może pomieścić sześć osób, zaledwie kilka kroków od trzech tawern z owocami morza.

 

Śniadanie serwowane w atrakcyjnej altanie jest przyzwoite, choć nie ma dużego wyboru: płatki kukurydziane, sucharki, ciasta, ser, melon, jajka na twardo, jogurt i lepsza niż przeciętna kawa. 

 

Ocena: 8.8 (Fantastyczny)       

$$

OD 274 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

BASEN HOTELOWY

my icon

ŚWIETNA LOKALIZACJA

my icon

SMACZNE ŚNIADANIA

my icon

3. Alcanea Boutique Hotel - Chania

3 GWIAZDKI 

Alcanea Boutique Hotel

Elegancki hotel mocno w tkankę malowniczego Starego Miasta

Przyjazny personel w dżinsach i T-shirtach nadaje ton temu wyluzowanemu hotelowi w starannie odrestaurowanej weneckiej rezydencji, która ma wiele oryginalnych elementów (kiedyś było to biuro greckiego męża stanu Eleftheriosa Venizelosa). 

 

Wystrój bohemy z nutą Arabian Nights: długie sofy, niskie stoliki, marokańskie lampy i (lekko wytarte) dywaniki. Ogólny efekt jest przytulny, z naciskiem na wygodę, a nie na luksus.

 

Bardzo przyjazny personel spieszy z pomocą przy bagażowych schodach i udziela wielu pomocnych porad dotyczących zwiedzania. Jest tu piękny, ciemny, chłodny pokój z zestawem do przygotowywania kawy i herbaty, który wychodzi na uroczy wewnętrzny dziedziniec, gdzie goście mogą uciec przed upałem. Jest też mała biblioteka (stolik pełen książek) i komputer, z którego mogą korzystać goście.

 

Mnóstwo schodów prowadzi do ośmiu pokoi w dwóch kategoriach: Standardowe dwuosobowe (z małej strony) i znacznie większe dwuosobowe Superior. Istnieje siedem pokoi, z których roztaczają się wspaniałe widoki na tętniący życiem brukowany port w Chanii; dwa mają sporych rozmiarów tarasy, a Numer Jeden ma duży balkon. Jeden mały pokój dwuosobowy typu standard wychodzi do wewnątrz nad ładnym wewnętrznym dziedzińcem hotelu (bardziej spokojniejszy w nocy).

 

Kawiarnia/winiarnia Alcanea w przytulnym, zacienionym winoroślą zakątku z widokiem na port to urocze miejsce do oglądania świata. Śniadanie serwowane od 8 rano do 13:00 i zawiera wiele lokalnych przysmaków. Wieczorem kawiarnia serwuje proste posiłki i smaczne przekąski: lokalna kiełbasa loukanika w sosie winnym; małe pizze, smaczne dipy i wybór lokalnych win.

 

Ocena: 9.4 (Znakomity)       Pokoje: 8

$$

OD 374 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

POKOJE RODZINNE

my icon

AKCEPTUJE ZWIERZĘTA

my icon

ŚWIETNE WIDOKI

my icon

4. Porto Veneziano Hotel - Chania

3 GWIAZDKI 

Porto Veneziano Hotel

Nieskazitelnie elegancki hotel popularny wśród par.

Ten trzygwiazdkowy hotel, otwarty przez cały rok, z łatwością zasługuje na dodatkową gwiazdkę za komfort, lokalizację i obsługę. Ta nieruchomość, stojąca naprzeciwko wspaniałego portu weneckiego w Chanii, ma tę zaletę, że znajduje się blisko głównych zabytków, ale z dala od hałaśliwych kawiarni w mieście. 

 

Obsługa ma profesjonalną przewagę, której czasami brakuje w hotelach na Krecie: obsługa pokoju dotarła szybko; odprawa była szybka; a prośba o informacje na temat lokalnych wydarzeń została dokładnie zbadana i dostarczona z uśmiechem. 

 

Porto Veneziano ma 57 pokoi i apartamentów utrzymanych w stonowanej kremowo-beżowej kolorystyce. Wszystkie pokoje posiadają małe balkony z widokiem na miasto lub morze. Pokoje ekonomiczne, standardowe i trzyosobowe są raczej niewielkie, ale łóżka typu queen-size z luksusowo wygodną pościelą CocoMat, ekspresem do kawy, dużą ilością szafek, wygodnymi krzesłami i małymi prywatnymi balkonami zapewniają wysoki standard komfortu. 

 

Goście pragnący większej przestrzeni mają do wyboru apartamenty z oddzielną sypialnią i salonem, łazienkę z wanną oraz duży balkon z panoramicznym widokiem na malowniczy port wenecki. Większe apartamenty typu superior, usytuowane na rogu budynku i otwierające się na dwie strony, mają najlepsze widoki na morze oraz dodatkowo dobrze wyposażoną powierzchnię biurową.

 

Serwowane w uroczej małej jadalni, której duże okna oferują zapierający dech w piersiach widok na port, śniadanie jest wspaniałe jak na trzygwiazdkowy hotel.  W hotelu znajduje się również bar serwujący napoje i przekąski w konkurencyjnych cenach.

 

Ocena: 9.4 (Znakomity)       Pokoje: 57

$$$

OD 509 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

ŁADNY WYSTJRÓ

my icon

REWELACYJNA LOKALIZACJA

my icon

ŚWIETNE ŚNIADANIA

my icon

5. Candia Park Village - Agios Nikolaos

4 GWIAZDKI 

Candia Park Village

Spokojny, rodzinny ośrodek na plaży.

Ustawiony w bujnej zieleni z panoramicznym widokiem na zatokę Mirabello, serce tego uroczego, rodzinnego kurortu to wiejski plac w stylu prowansalskim z własną wieżą zegarową, ale głównymi ośrodkami są dwa ładne baseny i wspaniała, otoczona sosnami plaża. 

 

Jeden duży główny basen otoczony jest kilkoma basenami dla dzieci; trawiaste zbocze opada do wspaniałego pasa piaszczystej plaży otoczonej sosnami. Ścieżka prowadząca dalej wzdłuż skalistego wybrzeża jest usiana prywatnymi pomostami z leżakami (drabiny schodzą do morza). (Małe) spa obsługiwane przez firmę Aegeo oferuje szereg terapii.  

 

Do dyspozycji są 222 apartamenty w pięciu kategoriach – wszystkie z własnym wyżywieniem (dwupalnikowe kuchenki i mnóstwo przyborów kuchennych) oraz prysznice ze strumieniem deszczowym. Apartamenty rodzinne i apartamenty nad brzegiem morza mają główną sypialnię i salon, natomiast apartamenty rodzinne typu superior mają większy salon z rozkładanymi sofami i większą łazienką. Seaview Suites są jak kawalerki, z salonami, przestronnymi sypialniami, dużymi balkonami z widokiem na morze i kuchnią.

 

Od samoobsługowego wyżywienia po all inclusive — jest tu coś na każdą kieszeń. Restauracja Agapi to główne miejsce na ładnym centralnym placu, gdzie serwowane są śniadania i kolacje. Jest małe menu à la carte, ale nie warto się tym przejmować, bo bufet ma spory wybór przystawek, sałatek i dań na ciepło.

 

Śniadanie jest dość ograniczone, ale obejmuje płatki zbożowe, oliwki, sery, kawałki mięsa, naleśniki, wszystkie gorące zszywki (bekon, jajka, fasola) i świeże owoce. 

 

Lunch serwowany jest w tawernie Filli, która otoczona jest pachnącymi sosnami. Małe, ale zbilansowane menu zawiera obfite przekąski i kilka wegetariańskich opcji na bazie białka. Ryba jest dość droga (miecznik 39,80 kg), ale świeża.

 

 

Ocena: 8.7 (Fantastyczny)       Pokoje: 222

$$$

OD 697 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

HOTEL PRZY PLAŻY

my icon

DWA BASENY HOTELOWE

my icon

POKOJE RODZINNE

my icon

6. Cretan Malia Park a Member of Design Hotels - Malia

5 GWIAZDEK

Cretan Malia Park a Member of Design Hotels

Ekologiczny rodzinny kurort na Krecie

Cretan Malia Park to ekologiczny rodzinny kurort na Krecie z trzema restauracjami, które dbają o środowisko, barami koktajlowymi przy basenie i klubem kreatywnych zajęć dla dzieci. 

 

W hotelu sa 204 pokoje z widokiem na ogród, basen lub morze. Wystrój jest elegancki i ekscentryczny: kafelki na zamówienie; czarne blaty i meble z rattanu; bambus, liście miłorzębu i inne motywy roślinne na ścianach; owijane krzesła i sofy oraz duże, pulchne łóżka.

 

Bungalowy są małe, chociaż niektóre z nich są większe od pozostałych (z większymi tarasami). Pokoje rodzinne mają więcej przestrzeni – podobnie jak apartamenty Junior i apartament Deluxe z dwiema sypialniami: wszystkie mają przestronną oddzielną część dzienną, duże tarasy i łazienki z wannami.

 

Na prywatnej plaży można uprawiać sporty wodne lub poćwiczyć na korcie tenisowym, siłowni i pawilonie do jogi. Możesz tu również skorzystać z pachnącego sosnami Cute Spa, które, jak sama nazwa wskazuje, ma ograniczone menu zabiegów. 

 

The Beach Shack tuż przy plaży serwuje przekąski w stylu tapas. Jest popularny w porze lunchu, ale brakuje miejsc siedzących (zwłaszcza w cieniu). 

 

Restauracja Cretan Mournies, w której jedzenie jest gotowane w piecu opalanym drewnem lub na węglu drzewnym w tradycyjny sposób podczas oglądania, naprawdę zasługuje na pięć gwiazdek – zarówno za jedzenie, jak i obsługę. Porcje są obfite i pełne smaku, warzywa pochodzą z hotelowego ogrodu ekologicznego. Śniadanie w formie bufetu serwowane jest w wypełnionej światłem restauracji Mediterraneo z widokiem na pełne kwiatów ogrody. 

 

Ocena: 8.6 (Fantastyczny)       Pokoje: 20

$$$$

OD 852 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

3 BASENY PLUS SPA HOTELOWE

my icon

TRZY RESTAURACJE HOTELOWE

my icon

LOKALIZACJA TUŻ PRZY PLAŻY

my icon

7. Stella Island Luxury Resort & Spa - Hersonissos

5 GWIAZDEK

Stella Island Luxury Resort & Spa

Luksusowy hotel na uboczu, tuż obok prywatnej plaży

Ten stylowy ośrodek, zbudowany wokół jednego z największych basenów lagunowych w Europie, to wodna kraina czarów tylko dla dorosłych z tropikalną atmosferą „Love Island” i hojną, przyjazną obsługą. 

 

Styl jest minimalistyczny: cała biel z dużą ilością jasnego drewna, płótna i bambusa. Wąskie mostki przecinają rozległy basen w kształcie laguny; pary wypoczywają w zatopionych miejscach do siedzenia lub na wyspach rozsianych łóżkami i hamakami.

 

Spa jest zachwycające: podwyższony, podgrzewany basen (bez opłat dla gości) ma przeszklone boki, dzięki czemu można przez niego zobaczyć morze. Elegancka strefa relaksu, z puszystymi kanapami i orzeźwiającymi napojami, łaźnią turecką i jacuzzi, jest przeznaczona wyłącznie dla gości spa.  Inne udogodnienia obejmują nowoczesną salę fitness. Goście mogą również korzystać ze zorganizowanej plaży i innych udogodnień sąsiedniego, siostrzanego obiektu Stella Village.

 

Hotel oferuje 89 pokoi, bungalowy i wille w sześciu kategoriach. 18 pokoi z widokiem na basen na drugim piętrze jest małych (ale balkony dodają poczucia przestrzeni); pokoje dwuosobowe na parterze i pokoje dwuosobowe premium typu swim-up mają mini-pomosty z bezpośrednim dostępem do basenu. Najlepsze dla prywatności jest dziewięć inspirowanych południowym Pacyfikiem bungalowów nad wodą z prywatnymi tarasami i hamakami nad wodą lub 12 willi na wyspie z prywatnymi basenami.

 

Bufet śniadaniowy serwowany w restauracji Kimata z widokiem na basen jest obfity, z mnóstwem zdrowych opcji, a także wędlin, dań na ciepło i dań lokalnych. Kolejne miejsce – Vergera, z widokiem na hotelowy ogród kuchenny, jest kreteńską restauracją. Kolacja w formie bufetu w restauracji Kimata jest dobrej jakości, ale wybór jest ograniczony (i nie wyrafinowany). 

 

 

Ocena: 9.4 (Znakomity)       Pokoje: 89

$$$$

OD 1000 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

WYJĄTKOWY DESIGN

my icon

12 BASENÓW ORAZ SPA

my icon

PRYWATNA PLAŻA

my icon

8. Blue Palace Elounda - Elounda

5 GWIAZDEK

Blue Palace Elounda

Nadmorski ośrodek z jasnym i przewiewnym współczesnym kreteńskim stylem.

Morze Kreteńskie, płynące wokół reliktów Spinalonga, dominuje nad horyzontem z tego bielonego kurortu. Wygodne pokoje oferują prosty, nowoczesny styl, możesz wypoczywać na prywatnej plaży lub spoglądać na brzeg basenów bez krawędzi, a pięć restauracji zapewnia dobre odżywianie. 

 

Oferta hotelowa jest bardzo bogata, w tym centrum fitness, wycieczki na caïques (tradycyjnymi łodziami rybackimi), korty tenisowe, degustacje win kreteńskich, prywatna plaża, sporty wodne i nie tylko. Spa Elounda, tuż przy kamykach i z widokiem na zatokę, z pewnością warto odwiedzić, aby odpocząć od słońca; szczególnie kojący jest masaż tkanek głębokich.

 

Blue Palace ma 255 pokoi i willi, choć wydaje się znacznie mniejszy (bez ciasnoty – daje poczucie prywatności). Spodziewaj się, że dominować będą biel, drewno i naturalne odcienie, choć na ścianach, poduszkach i zasłonach są plamy szafiru. Standardowe pokoje są eleganckie, z kamienną lub drewnianą podłogą, balkonami, wiele z nich ma również prywatne baseny.

 

Blue Palace Hotel to nie jest miejsce, które pozwala chodzić głodnym, z pięcioma restauracjami i dwoma barami. Asia Deep Blue to, jak sama nazwa wskazuje, miejsce panazjatyckie, obejmujące japońskie, chińskie i tajskie.  Anthós koncentruje się na „greckiej tradycji z nowoczesnymi akcentami”. Isola serwuje pyszne owoce morza i sałatki we włoskim stylu, podczas gdy klub plażowy to nieformalne posiłki przez cały dzień. 

 

Najlepsze ze wszystkich jest Blue Door, w tym, co niegdyś było domem rybaka na brzegu, ale teraz jest to tradycyjna tawerna. Restauracja Olea oferuje śniadanie z widokiem na Spinalonga i wodę. 

 

 

Ocena: 9.1 (Znakomity)       Pokoje: 255

$$$$

OD 1400 PLN/NOC

TOP 3 HOTELU:

W POBLIŻU

UDOGODNIENIA

PIĘĆ RESTAURACJI

my icon

PRYWATNA PLAŻA

my icon

WYJĄTKOWE UDOGODNIENIA

my icon

KRETA HOTELE: MAPA

Booking.com

KRETA HOTELE – ZESTAWIENIE

Hotele na Krecie dla Rodzin z Dziećmi

Villa Kynthia (od 477 zł/noc) – cicha, ale blisko plaży, w spokojnej miejscowości Panormos, oferuje zarówno apartament rodzinny, jak i apartament z własnym wyżywieniem. Pokoje są chłodne i jasne, z parkietem i mosiężnymi stelażami.

 

Minoa Palace Resort and Spa ***** (od 556 zł/noc) – Dzięki klubowi dla dzieci, placowi zabaw i animatorom rodzice mogą zrelaksować się podczas wakacji w Minoa Palace Resort and Spa w Chanii, jednym z najtańszych nowoczesnych hoteli wypoczynkowych na wyspie.

 

Elounda Bay Palace (od 889 zł/noc) – Istnieje wiele zajęć dla rodziców i dzieci – w tym klub dla dzieci, minigolf, tenis, nurkowanie i żeglarstwo – w Elounda Bay Palace, luksusowym kurorcie z wyborem pokoi, bungalowów i willi rozsianych na około 20 akrów ogród botaniczny. Istnieje kilka basenów oraz dwie plaże.

 

Domes of Elounda (od 1200 zł/noc) – Dzieci bawią się wszystkim, od lekcji tenisa po zajęcia z rysunku w inteligentnych Domes of Elounda. Jest żłobek – co oznacza, że małe dzieci są bezpieczne i zadbane – a także prywatna plaża, a dla dorosłych spa, degustacja wina i nurkowanie z rurką.

 

Luksusowe Hotele na Krecie

Elounda Bay Palace (od 889 zł/noc) to imponujący luksusowy kurort, całkowicie odizolowany od świata zewnętrznego w półtropikalnych ogrodach. Duże pokoje oferują widok na góry lub morze z dużych okien. Apartamenty mają prywatne baseny, znajdziesz tu duży wybór barów i restauracji.

 

Out of the Blue (od 605 zł/noc)  to nadmorski kurort na prywatnym półwyspie, obejmujący pięć hoteli, z których każdy jest inny, co oznacza mnóstwo apartamentów i prywatnych willi z basenami i siedmioma restauracjami do wyboru.

 

Minoa Palace Resort (od 619 zł/noc) – Innym dużym i relaksującym kurortem jest Minoa Palace Resort and Spa na północno-zachodniej Krecie. Znajduje się tu wiele lokali gastronomicznych od greckiej po włoską oraz cztery bary. Co najlepsze, jest to świetna wartość ze względu na jego wyposażenie.

 

Paradise Island Villas (od 1000 zł/noc) to szykowna kolekcja 12 willi urządzonych w wyrafinowanym kreteńskim stylu. Każda willa ma własny basen i część dzienną. Dzięki doskonałej restauracji i spa jest to idealne miejsce na romantyczną kryjówkę.

 

Royal Marmin Bay Boutique & Art Hotel (od 638 zł/noc) to pięciogwiazdkowy eko-hotel z widokiem na słynną zatokę Mirabello w Elounda. Wszystkie pokoje oferują widok na morze i pościel z egipskiej bawełny; najlepsze mają prywatny taras z wanną z hydromasażem i marmurową łazienką. Wybierz jedną z trzech znakomitych restauracji i barów, w tym bar przy basenie. 

 

Amirandes (od 780 zł/noc) to duży, designerski ośrodek z doskonałymi udogodnieniami, rewelacyjnym spa, pięcioma restauracjami i lokalizacją w niewielkiej odległości od lotniska, więc jest też idealnym miejscem na krótkie wakacje

Tanie Hotele na Krecie

Candia Suites (od 168 zł/noc) – Ten stylowy hotel oferuje zakwaterowanie w centrum Heraklionu. Jasne, indywidualnie urządzone apartamenty wyposażone są w nowoczesne udogodnienia, wygodne miękkie meble i ładne balkony. Goście mogą zjeść posiłek w pokoju lub zrelaksować się na hotelowym tarasie na dachu. Idealne dla rodzin lub par zwiedzających stare miasto.

 

Nostos (od 202 zł/noc) – Te kolorowe i proste apartamenty z własnym wyżywieniem znajdują się w samym sercu Starego Miasta w Chanii. Niedrogie pokoje typu studio z widokiem na port stanowią doskonałą bazę wypadową. Nie przegap zachodu słońca z tarasu na dachu przed wyjściem na zwiedzanie lokalnych restauracji i barów.

 

Yiannis Retreat (od 282 zł/noc)- Uroczy ośrodek z własnym wyżywieniem położony w kaskadowych ogrodach tropikalnych. Na całym terenie rozsiane są urocze kamienne wille z prywatnym aneksem kuchennym i jadalnią na świeżym powietrzu. Goście otrzymują wybór domowych dżemów i przypraw.

 

Porto Antico (od 306 zł/noc) to 11-pokojowy hotel położony na nabrzeżu, w odległości spaceru od plaży w Chanii. Rodziny, a nawet psy są bardzo mile widziane, a ceny pokoi zaczynają się od około 300 pln za noc

Hotele na wakacje na Krecie przy plaży

Aspros Potamos (od 218 zł/noc) – Aby uzyskać maksymalny spokój, zatrzymaj się w Aspros Potamos. W kolekcji tradycyjnych kamiennych domków znajduje się dziesięć podstawowych pokoi, w których mod. Cons. są ograniczone, ale piękno plaży jest obfite.

 

Abaton Island Resort (od 1600 zł/noc) – Wspaniała nadmorska posiadłość oferująca najwyższy luksus na malowniczym wybrzeżu Krety. Zakwaterowanie jest przestronne i zaciszne, najlepsze opcje mają baseny z podgrzewaną wodą morską. Pięć restauracji serwuje różnorodne potrawy, od sushi po greckie, hotel oferuje także wspaniałe spa.

 

Minos Beach Art Hotel (od 1200 zł/noc) – Pomalowane na biało kreteńskie współczesne pokoje i bungalowy tworzą Minos Beach Art Hotel, tuż nad brzegiem morza, z półprywatnymi zatoczkami i plażami, po prostu idealny.

 

Thalassa Boutique Hotel (od 610 zł/noc) – Ten ekskluzywny hotel przy plaży w Rethymno przeszedł niedawno gruntowny remont. Oferujące cztery gwiazdki pokoje są urządzone w tradycyjnym stylu; Wysokiej jakości pościel uzupełniają odsłonięte kamienne ściany, a najlepsze apartamenty mają tarasy z widokiem na morze.

 

Daios Cove Luxury Resort (od 1800zł/noc) – Luksusowy kurort nadmorski, zaledwie kilka minut od Agios Nikolaos. Wspaniałe apartamenty i wille mają fajne, współczesne wnętrza i wspaniałe widoki na morze, a wiele z nich ma własny prywatny basen. Prywatna piaszczysta plaża i fantastyczne udogodnienia dla całej rodziny, w tym luksusowe spa i klub dla dzieci.

Eden Bleu Hotel 

Eden Island, Mahe

Ten nowoczesny hotel łączy się z prestiżową przystanią na wyspie Eden Island. Wewnątrz eleganckie pokoje na parterze wychodzą na zielony taras. Pastelowa paleta i świeże kwiaty otaczają widoki na morze z luksusowych apartamentów na pierwszym piętrze. 

Lokalne zwiedzanie — ten hotel z widokiem na przystań i łatwym dostępem do plaż, sklepów i centrum miasta jest idealnym miejscem do zwiedzania okolicy.

Romantyczna przerwa – Zarezerwuj luksusowy apartament z widokiem na przystań.

Surfing – Surfuj na jednej z wielu plaż na tym odcinku wybrzeża wyspy; zapytaj w recepcji o lokalnych instruktorów.

OD 1700 PLN/NOC

PODOBNE ARTYKUŁY